Menu
Your Cart

Blog - mali müşavir RSS Feed

08 Tem Mali Müşavirlerin Vergi Tasarısı Hakkındaki Görüşleri
Mehmet 0 52
Vergi Düzenlemeleri ve Mali Müşavirlerin RolüBu hafta başında Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet ŞİMŞEK tarafından, mali müşavirler ve iş dünyasının temsilcilerinin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye Büyük Millet Mec..
12 Haz İzmir Mali Müşavir 2023 Defter Kapanış Tasdikleri
Mehmet 0 351
2023 Defter Kapanış Tasdikleri, İzmir Mali Müşavir RehberiKapanış Tasdiki Nedir?Kapanış tasdiki, bir şirketin muhasebe defterlerinin yıl sonunda resmî olarak kapatılması işlemidir. Bu işlem, şirketin mali durumunun şeffaflığını sağlamak ve olası dene..
10 Haz ESNAF KURYE FATURA DÜZENLENMESİ
0 415
Esnaf Kurye Fatura Düzenlemesi: E-Arşiv Fatura ve E-FaturaEsnaf kurye olarak faaliyet gösteren şahıs şirketlerinin fatura düzenlemeleri, işletmelerin iş süreçlerinin sorunsuz ilerlemesi için kritik bir öneme sahiptir. Bu makalede, esnaf kuryelerin ha..
07 Haz E fatura 7 günlük süre
Mehmet 0 365
E-Fatura Düzenlemede 7 Günlük Süre ve UygulamalarE-Fatura Geriye Doğru Kaç Gün Düzenlenebilir?E-Fatura düzenlemesi, işletmelerin muhasebe süreçlerinde büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ancak, yasal düzenlemelere uyulmadığı takdirde ciddi cezalarla ka..
04 Haz E faturaya geçiş
0 343
2024 Yılında e-Fatura Geçişi ve Mali Müşavirlerin Rolü2024 yılı, Türkiye’de e-fatura ve diğer dijital muhasebe sistemlerine geçiş açısından önemli bir yıl olacak. Vergi mükelleflerinin dijital dönüşüme ayak uydurması için belirlenen tarihler arasında..
30 May E defter Uygulaması
0 165
İzmir Muhasebe: E-Defter Uygulaması ve Berat Dosyalarının Yüklenmesiİzmir muhasebe alanında hizmet veren mali müşavirliğimiz, dijitalleşen dünyada daha da önem kazanmaktadır. Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu kapsamında yürütülen işlemler, gün..
29 May Şirket ortakları genç girişimci teşvikleri
Mehmet 0 1451
Şirket ortakları Genç Girişimci teşvikleriTürkiye'de genç girişimcilere çeşitli vergi avantajları sağlanmaktadır. Ancak, hangi şirket türünün daha avantajlı olduğu konusu kafa karıştırıcı olabilir. Bu yazıda, 29 yaşından küçük girişimcilerin limited ..
28 May Esnaf Kurye Denetimleri
Mehmet 0 1400
Esnaf kuryeEsnaf kurye, küçük ölçekli işletmeler ya da bireyler tarafından sunulan, genellikle yerel ve hızlı teslimat hizmeti sağlayan kurye hizmetidir. Bu hizmet, büyük kurye ve kargo şirketlerine alternatif olarak daha kişisel ve esnek hizmet suna..
28 May İban Hesapları İnceleme
Mehmet 0 574
 İBAN Hesaplarının İncelenmesi ve Vergi Cezaları İBAN Hesabı Nedir? IBAN (International Bank Account Number), uluslararası para transferlerinde kullanılan bir hesap numarası     formatıdır. IBAN, bir banka hesabının uluslararası alanda tanınmasını ve..
27 May Vergi İncelemesi
Mehmet 0 153
Vergi İncelemesi ve Mali Müşavirin RolüVergi incelemesi, vergi mükelleflerinin beyan ettikleri vergi yükümlülüklerinin doğruluğunu ve vergisel işlemlerinin mevzuata uygunluğunu kontrol etmek amacıyla yapılan denetimdir. Bu incelemeler, vergi daireler..
20 May Mali Müşavir Lise Stajyer
Mehmet 0 1338
Mali Müşavir Lise Stajyerleri 2024 yılı boyunca devlet, oran fonu kapsamında mesleki eğitime destek veren işletmelerin mali müşavir stajyer mezunları için çeşitli teşvikler sağlamaktadır. Bu yetenek, kaydedilen staj ücreti 5.100,64 TL'dir. Ancak 12. ..
15 Nis E-ticaret nereden başlayabilirim
0 534
E-ticaret nereden başlayabilirim ?E ticaret alanına giriş yapmadan önce mutlaka işin vergisel boyutunun araştırılması gerekir. Bu nedenle 3568 Sayılı kanun ile mali müşavirlik ruhsatını almış kişilerden destek almanız gerekecektir. Mali müşavir, size..
06 Nis 2024 Genç Girişimci Destekleri
0 3639
2024 Genç Girişimci Destekleri2024 yılı, genç girişimciler için büyük fırsatlar sunuyor. Eğer bir iş fikriniz varsa ve sermaye arayışındaysanız, devletin sunmuş olduğu genç girişimci desteklerini kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Türkiye'nin g..
05 Nis Sigorta Acentelerinde Mali Müşavir Perspektifi
Mehmet 0 494
Sigorta Acentelerinin Finansal Yönetimi: Mali Müşavir Perspektifinden İncelemeSigorta sektörü, özgün muhasebe ve vergi uygulamaları gerektiren karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu alanda faaliyet gösteren acenteler, hem genel muhasebe prensiplerine hem d..
04 Nis home office Dikkat !!
Mehmet 0 855
Home Office Dikkat !!!Günümüzde, girişimcilerin iş hayatındaki yeni trendlerden biri, İzmir mali müşavir danışmanlığında da sıkça rastlanan, evden çalışma modeli üzerine kurulu şahıs şirketlerini hayata geçirmek olmuştur. Pandemi sürecinin de etkisiy..
04 Nis Mali Müşavir ne iş yapar
Mehmet 0 797
Mali müşavir ne iş yapar ?Mali müşavirler, şirketlerin finansal durumlarını ve kâr-zarar analizlerini doğru bir şekilde gerçekleştirerek, vergi mevzuatına uygun bir şekilde vergilerin hesaplanmasında kritik bir role sahiptirler. Bu uzmanlar, firmalar..
03 Nis Yurtdışı Online Eğitim Hizmetleri
Mehmet 0 933
Yurtdışı online eğitim hizmetleri Yurtdışı online eğitim hizmetleri, günümüzde pek çok birey ve kurum için önemli bir yatırım alanı haline gelmiştir. Bu hizmetler, özellikle pandemi döneminde büyük bir ivme kazanmış ve eğitim alanındaki sınırları zor..
02 Nis Esnaf Kurye Vergilendirme
0 1066
İzmir Muhasebe: Esnaf Kurye Vergilendirme RehberiGünümüzde kurye hizmetleri, hem bireysel hem de ticari anlamda vazgeçilmez bir konumda. İzmir'de esnaf olarak kuryelik yapmak, birçok kişi için kazanç kapısı olmuştur. Ancak her işletme gibi, esnaf kur..
29 Mar Hisse Senedi işlemleri ve Yurtdışı borsa gelirleri beyan durumu
Mehmet 0 599
Hisse Senedi işlemleri ve Yurtdışı borsa gelirleri beyan durumuSon dönemlerde, mali müşavirlerin danışmanlığında, tam mükellef gerçek kişilerin yurtdışı borsa işlemlerine yönelik ilgisi artmış durumda. Özellikle ABD merkezli borsalar olan NASDAQ ve N..
27 Mar 2023 Huzur hakkı ve Ücret gelirleri
Mehmet 0 975
2023 Huzur hakkı ve Ücret gelirleri2023 yılında kazanılan ücret gelirlerinin beyanı konusunda, mali müşavirlerin rolü ve önemi büyük. İşte bu çerçevede hazırladığımız bu sirküler, 2023 yılı ücret gelirlerinin yıllık gelir vergisi beyannamesi yoluyla ..
19 Mar Enflasyon, Enflasyon Muhasebesi
Mehmet 0 837
Enflasyon, Enflasyon Muhasebesi     Enflasyon, ekonomide fiyatların genel seviyesinin arttığı ve buna bağlı olarak paranın alım gücünün düştüğü bir süreci ifade eder. Bu durum, bireylerin ve işletmelerin finansal planlamalarını ciddi şekilde etkileye..
13 Mar Esnaf Kurye Ne Kadar Vergi Öder
Mehmet 0 4455
Esnaf Kuryeler ne kadar vergi öder ?    Esnaf kuryelik, günümüzde özellikle e-ticaretin büyümesiyle önem kazanan ve birçok kişinin geçim kaynağı haline gelen bir meslek dalıdır. Bu alanda faaliyet göstermek, esnek çalışma saatleri ve kendi işinin pat..
12 Mar Mali müşavirler Amortisman Düzeltmesi
Mehmet 0 112
Mali Müşavirler için Amortisman Düzeltmesi        Amortisman düzeltmesi, mali müşavirler ve onların müşterileri için kritik bir konudur. Bu işlem, varlıkların yıpranma payını ve değerini güncel ekonomik koşullara göre ayarlama pratiğidir. İşte bu sür..
08 Mar 2024 Kira geliri beyanı
Mehmet 0 255
Kira Gelirlerinin Beyanı: Mali Müşavirlerin Dikkatine! Önemli Noktalar    Kira gelirlerinin vergi dairelerine doğru ve zamanında beyan edilmesi, hem mülk sahipleri hem de kira geliri elde eden kişiler için büyük önem taşımaktadır. Gelir İdaresi Başka..
07 Mar Yotube Gelirlerinde KDV
Mehmet 0 189
YouTube Gelirlerinde KDV: Mali Müşavir RehberiGünümüzde dijital platformlar üzerinden içerik üretimi ve bu içeriklerden elde edilen gelirler, pek çok kişinin önemli bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu gelir kaynakları arasında, dünyanın en büyük v..
04 Mar Yemek ve Restoran Kdv Karmaşası
0 574
Yeme içme kdv karmaşasıYeme içme hizmeti sunan Kafeterya, pastane, pasta satış yeri, unlu mamul satış ruhsatı olan yerler ile yeme içme hizmeti sunan diğer işletmelerde, evlere paket servisi verilen işletmelerde uygulanacak katma değer vergisi (KDV) ..
28 Şub Yazılım İhracatında yüzde 80 Teşvik- İzmir Mali Müşavir
0 1017
Yazılım İhracatında yüzde 80 Teşvik- İzmir Mali Müşavir    Türkiye'nin yazılım sektörü, son yıllarda önemli bir ivme kazanarak hızla büyümekte ve gelişmektedir. Bu büyüme ve gelişme sürecinde devletin sunduğu teşvikler, yazılım firmaları için önemli ..
16 Şub Şahıs Şirketleri Vergilendirme
Mehmet 0 1209
Şahıs Şirketlerinin Vergilendirilmesi: Türkiye'de Vergi Yükü ve Avantajlar    Şahıs şirketi, tek bir kişi tarafından işletilen ve yönetilen bir işletmedir. Türkiye'de şahıs şirketleri, sermaye şirketlerinden farklı bir vergi rejimine tabidir. Bu maka..
06 Şub Mali Müşavir 3 Yıl Staj
0 745
Mali Müşavirlikte 3 Yıl Stajİş dünyasında mali yönetim ve hesaplamalar giderek karmaşıklaşıyor ve şirketler, finansal planlama ve uyumluluk konularında uzman desteğe olan ihtiyaçlarını artırıyorlar. Bu nedenle, mali müşavirlik mesleği giderek daha fa..
11 Ara 2024 Şahıs Şirketi
0 3782
2024 Yılında Şahıs Şirketi Kuruluşu ve Mali Müşavir İzmirGirişimcilik, bireylerin kendi işlerini kurma ve yönetme yolunda atılan cesur adımlarla şekillenen heyecan verici bir süreçtir. 2024 yılı, pek çok kişi için kendi şahıs şirketini kurma ve iş dü..
16 Kas Mali Müşavir Olmak
Mehmet 0 430
Mali Müşavir Nasıl Olunur?Mali müşavirlik, finansal konularda uzmanlaşmış profesyonellerin sunduğu önemli bir hizmettir. Türkiye'de bu alanda faaliyet göstermek isteyenler için önemli bir referans noktası olan 3568 sayılı kanun, mali müşavir olma sür..
15 Kas Genç Girişimci Esnaf Kurye
Mehmet 0 3715
Genç Girişimci Esnaf KuryeGünümüzde genç girişimciler, kendilerini iş dünyasına atan, yaratıcı ve hızlı çözümler sunan projelere odaklanan bireyler olarak öne çıkıyor. İşte bu noktada, "esnaf kurye" hizmetleri, genç girişimcilere kapılarını açan heye..
24 Ağu Genç Girişimciler KDV öder mi ?
Mehmet 0 2744
Genç Girişimciler ve Katma Değer Vergisi: Ödeme YükümlülükleriGirişimcilik günümüzde genç nesiller arasında giderek popüler hale geliyor. Yaratıcılık, inovasyon ve genç girişimcilik ruhu, yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlıyor. Ancak, iş ..
Gösterilen: 1 ile 33 arası, toplam: 33 (1 Sayfa)